Prečo som nebojkotovala referendum

Autor: Dagmar Sváteková | 7.2.2015 o 17:58 | (upravené 7.2.2015 o 18:18) Karma článku: 7,69 | Prečítané:  2236x

Sedela som pri stole a rozprávala som sa s maminou a jej priateľom. Všetci sme boli odhodlaní neísť na referendum.

Niečo, čo stálo zbytočne veľa peňazí a pre mňa samotnú malo neveľký význam. Referendum.  Bojkot. Môj odhodlaný postoj naštrbila jediná veta: "Vieš, že aj Milan je gay?" Zahabkala som. Nikdy by som to na neho nepovedala... "Hociktoré dieťa tých matiek, ktoré sa bijú do pŕs a bojujú na strane, ktorá je proti uzatváraniu homosexuálnych zväzkov, za hociktorou z nich môže o pár rokov prísť ich dieťa so slovami: Prepáč mami..." Počúvala som a premýšľala. Asi najväčšmi ma dojal príbeh mladej ženy, ktorá keď prišla na svoju nie celkom štandardnú sexuálnu orientáciu  odmietla seba, je v starostlivosti psychiatrov, má samovražedné sklony...

Po ich odchode som sa išla aj naďalej pokúšať a usadenie sa v polohe lotosového sedu. Ako som sa márne trápila, zrazu som nebola prítomná v danej chvíli. Pred očami som mala Milana a aj mnoho iných. Hocikto z týchto ľudí môže byť inak orientovaný ako si okolie myslí. Spomenula som si na láskyplné dotyky, ktoré so sexualitou nemali nič spoločné, hoci sa jednalo o bytosti opačného pohlavia. V tej chvíli som sa zdvihla, nechala som lotosový sed lotosový sedom, obliekla som sa, zistila som, do ktorej volebnej miestnosti mám ísť a svoju toleranciu voči odlišnosti som prejavila inak ako bojkotom.

Viem, je to kopec peňazí, peňazí, ktoré sa mohli použiť na iné veci. Ale zmením to svojim bojkotom? Nezmením... Že som kvapka v mori? Milujem túto vetu. Čo myslíte, čím je  tvorené more, ak nie práve tými kvapkami?

Ešte pred pár dňami som bola bombardovaná mejlami a správami zarytých kresťanov, podľa ktorých som mala nielenže ísť na referendum, ale ešte sa aj postaviť na stranu tých, ktorí vyčleňujú odlišných ľudí zo spoločnosti. Ak to tak vezmem, aj mňa. Neprikyvujem totiž na všetko, nechodím na spoveď, ani každú nedeľu na omšu. Namiesto toho žijem s Bohom v priateľskom zväzku, raz sa mu ospravedlním, inokedy mu otvorene poviem, že nerozumiem jeho zámeru a cítim sa nahnevano. Cvičím čchi-kung, obdivujem jogínov, stotožňujem sa s vetami prameniacimi s hinduizmu, taoizmu, či budhizmu.

Hľadáte kameň? Máte ho pri nohách :)

Nie, nechcem rozpútavať žabomyšie vojny, ani sa hrabať v minulosti - je to mŕtva mačka. Iba chcem nevedomým pripomenúť, že aj poprední rímskokatolícki predstavitelia boli homosexuáli. Že sú to ohováračky a bohapusté lži? Popravde, je mi to jedno. Nik mi nezaručí, že to, čo bolo napísané pred niekoľkymi stovkami rokov musí byť pravda. Všetci sme ľudia.

A ja milujem ľudí presne takých, akí sú. Bez potreby posudzovania. Jednoducho sú. Vlastne, ak viem pre niekoho niečo urobiť a mňa samu to stojí len takú časť energie, bez ktorej sa viem zaobísť, urobím to.

Nosím krásny pestrofarebný šál. Mám pestrofarebné tenisky. Maľujem pestrofarebné obrazy. A mám byť súčasťou čiernobieleho sveta?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?