Priveľmi vyspelí na inkvizíciu

Autor: Dagmar Sváteková | 16.7.2014 o 12:08 | (upravené 16.7.2014 o 12:37) Karma článku: 7,48 | Prečítané:  1558x

Prvýkrát som vrhla tieň na istú komunitu, keď som prejavila vôľu byť jej súčasťou. Dobrovoľne. Mamina a iní to niesli veľmi ťažko. "Je v moci diabla," odznelo vtedy.

Včera sme sa rozprávali, ako bolo cez víkend na seminári na inkriminovanom mieste. Negatíva neexistovali. Snáď len to, že som sa dva dni autom nevedela pohnúť z miesta. Asi to tak malo byť. Pri mojom štýle jazdenia...

V dobe, keď sa rozprávalo o tom, na akom diabolskom mieste sme, sme sa schuti smiali. Na bránu dáme nápis "Vitajte v pekle" a svietiace rohy kúpime aj psovi Barnymu. Nech sa nebavíme iba my.

Späť k včerajšku. Opäť nadhodila túto tému. Vraj je úplne jasné, že to miesto nie je čisté. Aj ona je mu naklonená, rovnako ako mnoho iných normálne zdravo premýšľajúcich ľudí. Sú uprosted prírody, vnímajú veci, ktoré v meste vnímať nevedia, na chvíľku zabúdajú na bežný každododenný život. No predstavitelia rímskokatolíckej cirkvi si pozreli našu stránku a usúdili, že paktujeme s diablom. Čo také strašné tam je napísané? "... novovznikajúce jogínske a meditačné centrum..." A sme doma.

Svojho času sa u švagrinej v salóne zastavila naša hlboko veriaca známa. "To daj preč, to je čertovo dielo," povedala jej na mandaly maľované na skle. Všetkými farbami hrajúce umelecké dielo, ktorého krása vyniká najmä v polohe proti svetlu. Keď mi to vtedy švagriná vravela, len som sa usmiala. "Nech sa poobzerá po chráme." Väčšina okien sú mandaly, nádherné mandaly, dokonca aj mnohé stropy sú zdobené mandalami. Vlastne, mandala je takmer všade vôkol nás.

Bolo mi naozaj do smiechu, pretože sám lekár vydal nejednu knihu ako robili výskumy s mandalami. A pravdepodobne by sa tiež z chuti zasmial, keby  zistil, že praobyčajná krása je dielom diabla.

Ja osobne nemám nič proti prívržencom rímskokatolíckej cirkvi. To že nim nie som ja, to je moja voľba. Nemám potrebu sedieť každú nedeľu v kostole, zato rozhovorov s Bohom vediem pravdepodobne viac ako ktokoľvek z nich. Je to však môj veľmi dobrý priateľ, nie bubu ujo, ako je mnohokrát vykresľovaný.

Pokojne ma za tento článok ukameňujte, je mi to fuk. Verte, ale nie slepo. Ten kňaz nevie o nič viac, ako je ukryté vo vás, iba má čas to rozvíjať. Žiaden duchovný učiteľ nevie viac ako vy, a pokiaľ narazíte na správneho človeka, pomôže vám iba odkrývať nánosy, pod ktorými je vaša prapodstata.

Čítala som mnoho kníh o čarodejnicách, bosorkách... Bolo to označenie veľmi múdrych žien, ktoré boli v súznení s prírodou, ktoré vedeli načúvať. A tieto ženy predstavovali nebezpečenstvo, preto sa musel nájsť spôsob, ako im navždy zavrieť ústa. Rímskokatolícke kresťanstvo neverí v reinkarnáciu, nevie, že mnoho z tých duší je tu opäť. A chcem veriť, že tentokrát ich nik neumlčí. Na ako dlho?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?