Moje stretnutie so skenar terapiou

Autor: Dagmar Sváteková | 1.10.2013 o 19:23 | (upravené 1.10.2013 o 19:30) Karma článku: 6,90 | Prečítané:  1568x

... alebo ako aj nemožné veci začínajú byť možné a hmatateľnou súčasťou môjho života.   Ale o tom by snáď vedeli rozprávať iní...

 mattesoncommunications.com

Nejdem nikoho o ničom presviedčať. Ani nikomu vnucovať svoj názor. Chcem iba všetkým, ktorí nemajú o tomto slovnom zvrate tušenie, vniesť trocha svetla do problematiky. A možno i kúsok nádeje...

 

Ja sama som absolvovala doposiaľ štyri terapie. Výsledok? Pre niekoho možno banality...  Nie však, ak sa musíte úplne všetko učiť odznova. Vrátane tých základných vecí.

Chodím po schodom držiac sa iba jednou rukou . Doposiaľ to bola buď ľavá alebo obe. Keď idem dolu, beriem chody striedavo, doteraz som vždy stúpila na len na jeden schod jednou nohou a druhú som pritiahla. Zatiaľ zvládam len smer nadol, nahor to ide starou metódou, no viem, že to bude lepšie. A iste sa to včas dozviete. ;)

 

Ako taká terapia vyzerá? Dobre. Mojim „kamarátom“ sa stal prístroj, ktorý dopravuje čistý kyslík do môjho tela. Skenar vyzerá skoro ako diaľkový ovládač či starší a väčší mobil. Nič nie je bolestivé.

Skenar pracuje na báze elektroimpulzov (stalo sa mi, že nohu, čo neohnem som po priložení skenaru na istý bod ohla). Ako mi bolo povedané, a to niekoľkokrát, môj problém nie je ani v nohe, ani v ruke, ale v hlave. Buď mozog nevyšle impulz alebo ho aj vyšle, no ten jednoducho „zablúdi“.

Tieto elekroimpulzy mu otvárajú zatvorené brány, aby zablúdil čo najmenej krát.

Napokon si ešte poležím zhruba 20-30 minút v deke, ktorá napohľad nevyzerá veľmi vábne, je však popretkávaná magnetickými lamelami. Vždy som rada, aspoň si oddýchnem. J


Možno ma niekto videl nemotorne vstať z invalidného vozíka a podobne, ako dieťa, ktoré sa učí chodiť, prejsť niekoľko metrov.

Zajtra idem na skenar terapiu opäť, takže sa už teším, čím moje telo opäť prekvapí.  J

Poviem rovno, ani len som si nevedela predstaviť, že niečo takéto mi môže pomôcť.

A pritom o tom viem niekoľko mesiacov. Keby som nebola neveriaci Tomáš, kde som už mohla byť...

Všetko je však presne tak, ako má byť. Aj ja som taká ako mám byť. A komu sa nepáči, bohužiaľ... J

 

Chcem však otvárať nové brány poznania tým, ktorí po ňom prahnú. Ak niečo viem a nazdávam sa, že by to mohlo pomôcť čo i len jedinému človeku, podelím  sa o toto poznanie, a rada. J

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?