Železná kráska

Autor: Dagmar Sváteková | 29.8.2013 o 9:35 | (upravené 29.8.2013 o 14:01) Karma článku: 5,96 | Prečítané:  537x

Časopis o behaní, ktorý mi leží na nočnom stolíku, hoci od jeho vydania ubehlo zopár týždňov, má na sebe tento nápis. Žena, či slečna, ktorá je vyobrazená na titulke sa veľmi zbežne podobá na mňa. A ja mám tak denne pred očami, kto som a kam smerujem.

"Nie každý deň je nedeľa", vraví sa. Nie každý deň je ružový. I ja som iba človek, občas túžim zahrabať sa do perín a prebudiť sa, až keď bude po všetkom.

Lenže takto to v živote nefunguje. Viem, akú cestu som urazila odvtedy ako som bezvládne a bez akéhokoľvek zrozumiteľného zvuku ležala na posteli. A viem aká cesta je ešte predo mnou.

Prirovnala by som to k stavbe. Hrubá stavba sa odvíja pomerne rýchlo, no dokončovačky stoja kopec času i peňazí.

Mám pred sebou ešte kopec práce, no ako som sa naučila, nesmiem zo zretele strácať svoj cieľ.

Čítala som raz pekný príbeh o strážcovi majáku. Starec mal iba obmedzené množsto oleja,aby udržal svetlo majáku rozsvietené a okolo  sa plaviace lode sa tak vyhli skalnatému podbrežiu. Jedného dňa potreboval muž zo susedstva požičať si trochu tejto vzácnej suroviny, aby osetlil svoj dom, a tak mu stážca majáku dal trochu zo svojeho. Ďalšiu noc sa objavil tulák a poprosil o trochu oleja do lampy, aby mohol pokračovať v ceste. I tentokrát strážca vyhovel jeho prosbe a dal mu olej, aby mohol pokračovť vo svojej ceste. Ďalšiu noc to bola akási žena, ktorá prosila o trochu oleja, abymohla osvetliť svoj dom a nakŕmiť svoju rodinu. Stážca jej vyšiel v ústrety. Zakrátko však rozdal všetok olej a svetlo na majáku zhaslo. Veľa lodí stroskotalo a veľa námorníkov prišlo o život. Iba preto, že strážca sa zabudol sústrediť na to podstatné. Zanedbal svoju prvoradú povinnosť a zaplatil za to vysokú cenu.

Niekedy je to skutočne ťažké, najmä, keď je Vaše srdce otvorené iným. Lenže.... Nik z nás iste nechce mať na svedomí ani stovky životov. Našťastie, v, mojom prípade je to trošku menej drastické. Jedná sa v prvom rade o môj život a o životy tých, ktorí so mnou majú do činenia. Nezomrú, iba budú prežívať do smrti neutíchajúce muky.

Som zaviazaná mnohým ľuďom a najmä - som zaviazaná sebe. Nechcem sklamať. Budem rada, ak ma táto veľmi veľká životná skúška nezlomí. Kvôli sebe. I kvôli mnohým iným ľuďom. Môj dlh svetu ešte ani zďaleka nie je splatený. Kvôli tomu sa každé ráno pozriem na časopis, ktorý mi nedovolí zabudnúť na môj cieľ. A verím, že raz bude na svete o železnú krásku viac. I keď nie o tú, čo má do činenia s Ironmanom. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?