150 baranov

Autor: Dagmar Sváteková | 28.8.2013 o 7:05 | (upravené 28.8.2013 o 7:37) Karma článku: 6,89 | Prečítané:  883x

... alebo nie je mi jedno, kde budú žiť moje deti, vnúčatá, možno pravnúčatá. Je čas prebudiť sa, veď nie sme ovce ;) Vedené niekoľkými baranmi :) Myslím si, že každý má právo na svoj názor. Zatiaľ. ;)

Je jedno, čo ma primälo robiť veci, ktoré sa môžu vymykať predstavám iných. No (zatiaľ) žijeme v slobodnej Zemi a slobodne môžeme vyjadriť svoj názor. ZATIAĽ. Otázka je, dokedy...

Minulý týždeň som na odporúčanie kamaráta videla film Klopanie na nebeskú bráno. Myslím si, že môj pohľad na svet obohatil, hoci vopred bolo jasné, ako skončí.

Všetci kráčame k jedinému cieľu. Každý možno inou cestou. No už dávno predsa vieme, že všetky cesty vedú do Ríma. :)

Myslím, že je fajn po sebe zanechať niečo viac, ako len náhrobný kameň. Áno, ešte sú tu deti. A deti našich detí a deti ich detí... No skutočne chceme, aby boli súčasťou stáda, ktoré nemôže vybočiť naľavo ani napravo? My si ešte môžeme povedať, že nie som ovca. No, kde máme istotu, že to tak bude i o 20, 40 či 60 rokov?

Slovensko si už naozaj prešlo všeličím. Aj ľudia, ktorí obývali jeho územie.

Vždy som považovala za devízu, že žijem práve tu. Malá, no krásna krajina, s nejakou tou tradíciou. Fakt chceme toto všetko zmietnuť zo stola a namiesto tradičných bryndzových halušiek si dať hranolčeky, dvojitý cheeseburger a kolu? To sa fakt chceme opičiť po niekom bohvieodkiaľ, po Zemi, korá symbolizuje slobodu, ktorá už dávno slobodou nie je, a jej pôvodný obyvatelia boli zavretí do rezervácii.

Áno, som blondína. Modrooká. Aj moje dve deti sú blonďavé s modrými očami. Jav čoraz zriedkavejší, však? Len chcem veriť, že i my sa nedočkáme niečoho podobného, ako boli (alebo aj sú?) rezervácie v slobodnom (?) svete.

Sme si všetci rovní, nezáleží na farbe pleti, vieravyznaní, či názore, ktorý mám. Ak by som povedala, že tráva je fialová, niekto by mohol tvrdiť, že je oranžová, iný zasa, že krajšiu žltú ešte nevidel. Ak sa pozrieme z istého uhlu pohľadu, zistíme, že všetci majú pravdu. Po veľmi dlhý čas nám všepujú, že tráva je predsa zelená. Aký to omyl! Tráva obsahuje celé farebné spektrum okrem... Spomínanej a zafixovanej zelenej.

Prekvapenie? Ani nie.Rovnako je to so všetkým.

Chcem len poprosiť všetkých tých, ktorí si potajme myslia, že tráva je tyrkysová, či ružová, aby sa raz a navždy prestali báť. Veď nemáme čoho. A človek vraj jedná len na základe dvoch princípov - lásky a strachu. Ja si vyberám tú prvú možnosť a vy?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala. Mandát premiéra do Salzburgu ministri nakoniec odsúhlasili na diaľku, Fico neprišiel na ohlásenú tlačovú besedu.

KOMENTÁRE

Fico môže stratiť viac než Danko

V prípade vabanku môže Smer stratiť viac než SNS. Už teraz má preň kauza nepríjemné dôsledky.


Už ste čítali?